Ranking

2019 Results

Congratulation to the winners and all the participants of the 12TH ISS WCT HUNGARIAN OPEN MIXED DOUBLES CHAMPIONSHIP 2019!

PlaceTeamFemaleMale
Place:
1st
Team:
RUS1
Female:
Anastasia Moskaleva
Male:
Alexander Eremin
Place:
2nd
Team:
HUN2
Female:
Dorottya Palancsa
Male:
Zsolt Kiss
Place:
3rd
Team:
HUN1
Female:
Ildiko Szekeres
Male:
György Nagy
Place:
4th
Team:
HUN5
Female:
Blanka Pathy-Dencsö
Male:
Gergely Szabó
Place:
5th
Team:
FRA
Female:
Sandrine Morand
Male:
Romain Borini
Place:
5th
Team:
RUS2
Female:
Maria Komarova
Male:
Daniil Goriachev
Place:
5th
Team:
CHN1
Female:
Fu Yiwei
Male:
Zou Dejia
Place:
5th
Team:
POL1
Female:
Marta Szeliga-Frynia
Male:
Pawel Frynia
Place:
9th
Team:
SCO
Female:
Judith McCleary
Male:
Lee McCleary
Place:
9th
Team:
CHN2
Female:
Cao Chang
Male:
Yuan Mingjie
Place:
9th
Team:
HUN4
Female:
Eniko Szabo
Male:
Balazs Foti
Place:
9th
Team:
POL3
Female:
Aleksandra Bylina
Male:
Karol Nowakowski
Place:
13rd
Team:
RUS3
Female:
Anna Venevtseva
Male:
Vasiliy Groshev
Place:
13rd
Team:
HUN3
Female:
Bernadett Bíró
Male:
Ottó Kalocsay
Place:
13rd
Team:
POL2
Female:
Katarzyna Staszczak
Male:
Aleksander Grzelka
Place:
13rd
Team:
DEN
Female:
Natalie Wiksten
Male:
Kasper Wiksten

SAVE THE DATE! 13TH ISS WCT HUNGARIAN OPEN MIXED DOUBLES CHAMPIONSHIP 2020 WILL BE HELD FROM 12 TO 15 MARCH 2020! BE PREPARED AND FOLLOW OUR FACEBOOK PAGE TO GET UPDATED AS SOON AS POSSIBLE!

2018 Results

Congratulation to the winners and all the participants of the Hungarian Mixed Doubles Curling Cup 2018!

PlaceTeamFemaleMale
Place:
1st
Team:
HUN 1
Female:
Ildikó Szekeres
Male:
György Nagy
Place:
2nd
Team:
RUS 2
Female:
Anastasia Moskaleva
Male:
Alexander Eremin
Place:
3rd
Team:
SCO 1
Female:
Judith McCleary
Male:
Lee McCleary
Place:
4th
Team:
RUS 1
Female:
Maria Komarova
Male:
Daniil Goriachev

2017 results

Congratulation to the winners and all the participants of the Hungarian Mixed Doubles Curling Cup 2017!

PlaceTeamFemaleMale
Place:
1st
Team:
RUS2
Female:
Maria Komarova
Male:
Daniil Goryachev
Place:
2nd
Team:
HUN1
Female:
Dorottya Palancsa
Male:
Zsolt Kiss
Place:
3rd
Team:
SCO2
Female:
Gina Aitken
Male:
Bruce Mouat
Place:
4th
Team:
HUN2
Female:
Ildikó Szekeres
Male:
György Nagy